Condemned 2
 
Ethan Thomas, agent FBI, ktorý sa na vlastnú päsť pustil do vyšetrovania vrážd v prvom diely, čo z neho spravilo nedopatrením a omylom hľadaného a obávaného vraha. Pritom on bol ten, čo mohol zastaviť skutočného vraha. Zároveň pri úteku pred vlastnými kolegami sa venoval vyšetrovaniu šialenstva, ktoré posadlo snáď celý okraj mesta.
Neuveriteľne desivá atmosféra, necítiteľný ale predsa všade prítomný smrad, vlhko, desivá atmosféra... nehovoriac o častiach hry v pivnici o polnoci, kde aj spadnutá krabica bola dôvodom na infarkt. Výborná hororová atmosféra, neopakovateľný pocit z hry a skvelý príbeh. To aspoň pre mňa osobne je Condemned.
 


Pripravovaný Condemned 2: Bloodshot má byť ešte viac "Condemnedovský" a nebude sa brať taký ohľad na prvky vyšetrovania a používania nástrojov, ktoré v prvom diele síce zohrávali dôležitú a neodmysliteľnú súčasť splnenia misie, ale celkom znepríjemňovali chute najmä tým, čo slintali po súbojoch. Veď situácie, keď máte prázdne ruky a jediná možná zbraň, ktorá môže uzemniť to, čo neviete čo je, no blíži sa to k vám, je práve vodovodná rúrka pripevnená o stenu... Stačí ju len vyrvať, či nájsť niekde pohodený kus dreva, palice, kovovej tyče a podobne. Aj originalita vo výbere zbraní, mimo tie skutočné, bude opäť pre Condemned znamenitá. Určite to nebude hra na hranie cez deň. Pr eten pravý efekt, rovnako ako prvý diel, možno až nad ránom, keď sa nebude dať zaspať. Silnejší ako káva? Po novom Condemned možno už len tak ani do svetlého rána nezaspíte.

Hra, pre ktorú si mnohí kúpili XBOX360, len aby si vychutnali hrôzu na vlastnej koži a na toľko vychválenej konzole. Osobne poznám niekoho takého. Veď Condemned najskôr vyšiel práve pre XBOX360 a neskôr aj na PC.
Vydavatelia Sega a Monolith Productions oficiálne potvrdili, že novo pripravovaný titul Condemned 2: Bloodshot, ktorý má byť pokračovaním slávneho a úspešného Condemned: Criminal Origins (v krátkosti o ňom nvlastne na tejto stránke), bude určený pre PS3 a opäť XBOX360. Condemned je moja téma, milujem hru, jej atmosféru, hrateľnosť. Pocity z hrania tejto hry sú neporovnateľné s ostatnými hrami, na najťažšej obtiažnosti a na dobrom stroji je pre mňa snáď táto hra neprekonateľná. Obávam sa teda, že dvojku si už nezahrám, pokiaľ si nenájdem niekoho s PS3. Kupovať konzolu sa odhodlá asi len ten, čo na to má. Vydanie pre PC je otázne, ostáva veriť, že Monolith nesklame.

Slovenský preklad:
Tak ako na prvú hru, budem sa plne snažiť spraviť preklad aj na druhý diel. Ambiciózne a odvážne tvrdenie. Ale prečo nie? Pri jednotke bol prekladík úspešný...